Zvukové Hrubky

Jeden z nejstarších pořadů Rádia Folk připravuje a svým nezaměnitelným specifickým způsobem moderuje hudební publicista Tomáš Hrubý.

Pořad trvá většinou kolem dvou hodin a má několik pravidelných rubrik, mezi které patří například Novinky z cédéček nebo naopak Cédéčko historické. Aktuální dění na pódiích Tomáš přibližuje v rubrice Z koncertů a akcí.

Kromě pravidelných rubrik přijde občas autor pořadu i s tématem do rubrik nezařaditelným. A několikrát ročně nabízí Tomáš Hrubý i speciály, které se rubrikám naprosto vyhýbají.

Každý druhý pořad má ještě „přílepek“, který se jmenuje Album, které stojí za to. To je doplněk rubriky pořadu Cédéčko historické, kde Tomáš představuje nějakou starší desku a v hodině následující po pořadu si tu představovanou desku celou pustíme, bez mluvení.

Tomáš Hrubý kromě Rádia Folk publikuje také v rámci hudebního webzinu FOLKtime.

Premiéra: Každou druhou středu v 17:00 hodin

Reprízy: pátek 11:00, sobota 13:00, neděle 17:00, pondělí 02:00, úterý 22:00

Termíny vysílání premiér: 13. 9. – 27. 9. – 11. 10. – 25. 10. – 8. 11. – 22. 11. – 6. 12. – 20. 12.

9 komentářů u „Zvukové Hrubky“

 1. Dobrý den! Zachytil jsem v novém vysílání rádia Folk Vaše Hrubky. Ale jen druhou polovinu.Je skvělé, že jste zpět. Nakolik jsem to nenašel nikde na stránkách, zajímalo by mě, zda náhodou nebyla řeč i o posledním albu Nového Rownáku Lístek za Svobodou. Děkuju, Viktor!

  1. Viktore,
   zdravím, děkuji za komentář a omlouvám se za velmi pomalou reakci; nějak mi po té vysílací odmlce dost rychle nedošlo, že v rámci webu Radia Folk existuje tato skvělá možnost komunikace. Slibuji tímto všem posluchačům, že od teď budu stránku sledovat a o komunikaci pečovat, protože z eventuálních komentářů posluchačů a diskuze s nimi samozřejmě plyne možnost Zvukové Hrubky zlepšovat.
   A nyní k dotazu (přestože se domnívám, že v tuto chvíli už patrně odpověď znáte). Ne, řeč o Lístku za Svobodou nebyla, mezi 15 alb loňského roku (jen část tipů byla navíc ode mne, část jsem vyhradil názorům kolegů) se toto album nevešlo, ačkoli se mi líbí, z toho, co jsem od Nového Rownáku zatím slyšel (takhle „od stolu“ odhaduji, že to bylo ještě jedno album a jedno demo), asi nejvíc.
   Upozorňuji na možnost si dohledat jednotlivé Zvukové Hrubky či jejich části v Archivu pořadů tohoto webu (podle mých informací se spolehlivě týká pořadů z 4. série, tedy té, která začala dubnovým pořadem, kterého se dotaz týkal, u starších pořadů nevím přesně – některé by tam snad taky měly být).
   A co se týče mých názorů na jednotlivá alba (ale i názorů dalších cca patnácti hudebních publicistů), upozorňuji na rubriku Bodování desek mého domovského hudebního webu http://www.folktime.cz, kde se představuje značná část folkových a podobných desek toho kterého roku pomocí bodů 1 – 10 a rovněž i krátkých glos.
   A ještě dodávám, že možnost napsání těchto glos, ale i představení svého nového alba v rubrice Novinky z cédéček Zvukových Hrubek na Radiu Folk, popřípadě i napsání recenze v Hrubkách na http://www.folktime.cz, máte v rukách Vy, milí interpreti, písničkáři a kapely, popřípadě Váš vydavatel. Stačí mi poslat příslušné CD: kontakt najdete na tomto webu nebo na http://www.folktime.cz.
   Viktore, ještě jednou děkuji.
   -toh-

 2. Dobrý večer, pane Hrubý, včera jsem poslouchal váš pořad Zvukové Hrubky. Mám rád kapelu Odd Gifts a musím říci, že si váš komentář nezaslouží. Posuďte sám, pečlivě jsem vám kousek přepsal. Je to teda skvost. Možná si těch desek příště neberte tolik a lépe se na svůj pořad připravte. Vždyť vy faktograficky o těch deskách nic neřeknete, jen takové sentimentální bláboly, které by neobstály ani v hospodě po desátém pivu. Většinou vaše věty ani nedávají gramaticky smysl. Mám Rádio Folk velmi rád, ale vy jste jeho ostuda. Petr Kahánek
  Cituji vás: „A… myslim si, že ta deska byla taková jako všeobecně nadžánrově úspěšná, ňák se jí dařilo na hitparádě rádia 1, kde sem myslel, že se pouští tak jako elektronika a tak… Tím, že se možná dostáváme, e… mluvim, dovolil sem si mluvit trošku obšírnějc, protože tu desku sem nepouštěl, nepsectavoval a ani se k tomu nechystám, protože ji nemám, stejně jako eee… Xindla X o kterým sme už mluvili a ještě asi další tři další alba, na který ještě dojde, e… tak sem se rozpovídal trošku víc… e… teď sem chtěl pokročit k nějakýmu jako stylu. Ten je jako velmi široce rozkročenej. První písnička byla… e… to byla rocková prostě, to, to nebyl spíš, ne že by to byl až takovej hukot, ale tak jako melodicky v tom, bych řek, nebylo nic folk rockovýho, bysem si řek, aha to bude takovýdle. No a pak se tam jako objevovaly naprosto jako ro.. různý kouty hudby, ale většinou to bylo hodně akustický. Ta.. první věc e… si myslim, že to bylo trošku ne, jako.. že chtěli odpichovku na úvod, ale hm.. vono to má takovou strukturu, prostě ta deska, vono to zní, teda jako že se to trošku veze na nějaký vlně, hm.. z roku dva… ti… z předchozího, žejo, že se to jmenuje Migrant songs a.. ale myslim si, že to není tím zpúsobem, e… jakože Jarek Nohavica zazpívá, že arab mu… e.. že že veme Araba po hlavě, protože mu šahá na na ženu, nebo něco takovýho a teď se jako všichni v národě e.. jako zvednou a začnou se dohadovat, jestli to myslí jako ironicky, nebo tomu fandí, nebo tomu jako odporuje a a.. . mě přišlo, že je to jenom takovej jako právě levnej způsob jak ty lidi zvednout, tak to tady jako nehrozí. Já tim, samozřejmě, sem si s textama nedal tak uplně práci, abych všemu rozuměl, ale myslim si, že to má… že má ta deska nějakou jakoby e… strukturu a líbí se mi to hodně hudebně. Je to pěkná deska. První, nebo… první, co vyšlo, není to úvodní, e.. úvodní písnička, a první e.. takovej singl, kerej se pouštěl, kterej právě sem to dořek, bodoval na té hitparádě Rádia jedna se jmenuje vlastně stejně Migrant song a my si ho pustíme…“ (Zvukové hrubky, 26.3.2017, 20:00)

  1. Dobrý den.
   Rádio Folk jsem objevil teprve nedávno a slyšel jsme pouze jedny Hrubky, ale z Vašeho popisu musím konstatovat že se za ty 2 roky nic nezměnilo. Koncept programu mi přijde zajímavý, ale moderátor už méně. Přijde mi, že jede z patra a představovaná CD má v ruce podruhé v životě. Poprvé když je dával poličku a podruhé, když je z ní cca minutu před začátkem pořadu bral. Ne, teď nechci být nefér. Pan Hrubý nějaké povědomí o interpretech má, ale prezentovat to bez přípravy prostě nejde. Doufal jsme, že jen neměl den, ale 2 roky starý komentář popisující totéž… škoda mohl to být zajímavý pořad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vlna pohody v moři komerce

Používáme WordPress (v češtině).