Zvukové Hrubky

Jeden z nejstarších pořadů Rádia Folk připravuje a svým nezaměnitelným specifickým způsobem moderuje hudební publicista Tomáš Hrubý.

Pořad trvá většinou kolem dvou hodin a má několik pravidelných rubrik, mezi které patří například Novinky z cédéček nebo naopak Cédéčko historické. Aktuální dění na pódiích Tomáš přibližuje v rubrice Z koncertů a akcí.

Kromě pravidelných rubrik přijde občas autor pořadu i s tématem do rubrik nezařaditelným. A několikrát ročně nabízí Tomáš Hrubý i speciály, které se rubrikám naprosto vyhýbají.

Do letních prázdnin se Zvukové Hrubky budou vysílat jednou měsíčně.

Tomáš Hrubý kromě Rádia Folk publikuje také v rámci hudebního webzinu FOLKtime.

7 komentářů u „Zvukové Hrubky“

 1. Dobrý den! Zachytil jsem v novém vysílání rádia Folk Vaše Hrubky. Ale jen druhou polovinu.Je skvělé, že jste zpět. Nakolik jsem to nenašel nikde na stránkách, zajímalo by mě, zda náhodou nebyla řeč i o posledním albu Nového Rownáku Lístek za Svobodou. Děkuju, Viktor!

  1. Viktore,
   zdravím, děkuji za komentář a omlouvám se za velmi pomalou reakci; nějak mi po té vysílací odmlce dost rychle nedošlo, že v rámci webu Radia Folk existuje tato skvělá možnost komunikace. Slibuji tímto všem posluchačům, že od teď budu stránku sledovat a o komunikaci pečovat, protože z eventuálních komentářů posluchačů a diskuze s nimi samozřejmě plyne možnost Zvukové Hrubky zlepšovat.
   A nyní k dotazu (přestože se domnívám, že v tuto chvíli už patrně odpověď znáte). Ne, řeč o Lístku za Svobodou nebyla, mezi 15 alb loňského roku (jen část tipů byla navíc ode mne, část jsem vyhradil názorům kolegů) se toto album nevešlo, ačkoli se mi líbí, z toho, co jsem od Nového Rownáku zatím slyšel (takhle „od stolu“ odhaduji, že to bylo ještě jedno album a jedno demo), asi nejvíc.
   Upozorňuji na možnost si dohledat jednotlivé Zvukové Hrubky či jejich části v Archivu pořadů tohoto webu (podle mých informací se spolehlivě týká pořadů z 4. série, tedy té, která začala dubnovým pořadem, kterého se dotaz týkal, u starších pořadů nevím přesně – některé by tam snad taky měly být).
   A co se týče mých názorů na jednotlivá alba (ale i názorů dalších cca patnácti hudebních publicistů), upozorňuji na rubriku Bodování desek mého domovského hudebního webu http://www.folktime.cz, kde se představuje značná část folkových a podobných desek toho kterého roku pomocí bodů 1 – 10 a rovněž i krátkých glos.
   A ještě dodávám, že možnost napsání těchto glos, ale i představení svého nového alba v rubrice Novinky z cédéček Zvukových Hrubek na Radiu Folk, popřípadě i napsání recenze v Hrubkách na http://www.folktime.cz, máte v rukách Vy, milí interpreti, písničkáři a kapely, popřípadě Váš vydavatel. Stačí mi poslat příslušné CD: kontakt najdete na tomto webu nebo na http://www.folktime.cz.
   Viktore, ještě jednou děkuji.
   -toh-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vlna pohody v moři komerce

Používáme WordPress (v češtině).