Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Možnosti poslechu

Rádio Folk můžete poslouchat mnoha způsoby. Náš posluchač Jaroslav Kudyn pro vás většinu z nich přehledně sepsal:

  1. Internetová stránka rádia – zde kliknout na některý z odkazů a buď si pustit  Rádio Folk – přehravač a nebo některý z odkazů podle kvality a rychlosti vašeho připojení ve vašem přehrávači. Dále můžete spustit Rádio i zde : http://tunein.com/radio/Radio-Folk-s126611/
  2. Aplikace pro PC – Pokud se vám nechce pokaždé pouštět Internetovou stránku rádia, pro počítače s operačním systémem Windows doporučuji aplikaci TapinRadio  kterou si stáhnete zde: https://www.slunecnice.cz/sw/tapin-radio/. Zde si vyhledáte „Radio Folk czech“ a spustíte vysílání. Je možné si stanici dát mezi oblíbené.  Aplikace umožňuje i nahrávat své oblíbené pořady, což se může některým hodit. Anebo je rádio možné vyhledat přímo na stránce Radia cz (dříve AB Rádio). http://www.radia.cz/.
  3. Tablet či mobilní telefon s Androidem, iOS (iPhone),Windows Mobile – Máte dvě možnosti. První z nich je oficiální aplikace od společnosti Radia.cz přes kterou Rádio Folk vysílá. Tady si Rádio najdete a můžete poslouchat. Další možností je stáhnout aplikaci pro poslech internetových stanic TuneIn Radio a vyhledat si Rádio Folk.  Je možné se v aplikaci registrovat a pak si Rádio dát do oblíbených a lehce pouštět.
  4. Poslech mimo PC, Tablet či mobilní Telefon – jelikož Rádio Folk nevysílá na FM, je pro jeho poslech třeba radiopřijímač s podporu přijmu internetových stanic. Tedy napojíte se na Wifi a navolíte stream rádia. Sám mám s tímto poslechem dobré zkušenosti. A jaký radiopřijímač s touto možností vybrat?  Sám již několik let používám DNT IP Diamond ,ale to se již neprodává.  Jeho nástupcem je : DNT IPdio mini či luxusnější verze:  dnt IP Sporty. Je i mnoho dalších.  U těchto, které berou seznam stanic z databáze TuneIN , ale máte jistotu, že rádio Folk naladíte. Navíc si na stránce : http://tunein.com/ mužete udělat profil, ten zadat do rádia a všechny oblíbené stanice tak lehce spravovat přímo na PC. Je pravda, že oproti klasickým rádiím pro FM jsou přístroje dražší, ale ta možnost nemuset poslouchat jen na PC či mobilu, se vyplatí a můžete poslouchat všude tam kde je Wifi připojení. U jiných přijímačů je třeba poslech rádia Folk ověřit, ale neměl by to také být problém. Navíc je to praktičtější než poslech z tabletu, mobilu či PC. Pokud by vás tato možnost zajímala více, je možno zaslat dotaz a rádi jej zodpovíme.

Ať už rádio posloucháte jakýmkoliv způsobem, tak vám přejeme nerušený poslech a dobrou pohodu u pořadů Rádia Folk.

© Rádio Folk z.s. 2005 – 2022

Mission News Theme od Compete Themes.